Rrëqethëse! Nëna me binjakët në krahë u dogj e gjallë para derës së autobusit

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në Bullgari ditën e sotme ku 45 shqiptarë kanë humbur jetën në aksidentin tragjik teksa po ktheheshin nga Stambolli.

Sipas mediave vendase, dëshmitarët e kësaj tragjedie deklaruar se para derës së mesme të autobusit është gjetur trupi i djegur i një gruaje me dy fëmijët e vegjël në krahë.

“Ndoshta bëhet fjalë për viktimat më të vegjël, binjakët dhe nëna e tyre”, tha dëshmitari.

Sipas medias aktualisht inspektorët janë duke hetuar nëse ka pasur karburant shtesë (benzinë) në autobus, pasi nafta ka shpërthyer fort, dhe autobusi ka qenë me naftë.

Para vendit të aksidentit është gjetur një copë gome, e cila me gjasë ka shpërthyer, pas së cilës shoferi ka goditur rrethojën mbrojtëse./albeu.com/


Shtuar 23.11.2021 16:31