Dalin pamjet, momenti kur autobusi shkrumbohet nga flakët (VIDEO)

Në orët e para të mëngjesit të sotëm autobusi i kompanisë “Besa Trans” u përshi nga flakët në autostradën e Bullgarisë duke shkaktuar 46 viktima dhe 7 të lënduar.

Në tragjedinë e rëndë mbetën të vdekur edhe 12 fëmijë, ndërsa viktimat ishin kryesisht shqiptarë.

Ndërkohë, Aktuale ka siguruar pamjet kur autobusi po digjej, ndërsa forcat e zjarfikses shuanin zjarrin. /albeu.com/