Rrebeshe shiu dhe dëborë, ky është parashikimi i motit për sot

Ultësira perëndimore mbete me vranësira të shumta të cilat do të sjellin shi me intensitet mesatar de të lartë në zona të izoluara.

Ndërsa në zonat malore dhe lindore do të ketë reshje të dëborës.

Por, sipas Meteoalb, pritet që gjatë pasdites dhe mbrëmjes reshet të dobësohen gradualisht.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur nga -2 gradë celsius deri në 13 gradë celsius./albeu.com

 


Shtuar 11.12.2021 07:20