Rrahën partneret, arrestohen 2 persona në Skrapar

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Skraparit pasi akuzohen për veprën penale “Dhuna në familje.”

Të dy akuzohen se kanë ushtruar dhunë ndaj partnereve përkatëse.

“L. H., 43 vjeç, banues në Poliçan, pasi në mënyrë të vazhdueshme ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshorten e tij;

S. A., 28 vjeç, banues në Skrapar, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Dhuna në familje”.


Shtuar 10.06.2021 09:10