Rikthehet Mihali, ulërima në mes të plazhit ku kishte restorantin (VIDEO)

Mihal Kokëdhima është padyshim një ndër njerëzit më të njohur në Jug të Shqipërisë  dhe shkak për këtë është “videoja skandaloze” e tij teksa u sulej nga pas turistëve të cilët refuzuan të paguanin.

Por si duket Mihali nuk qëndron dot larg “sherreve e përplasjeve” as në këtë sezon veror. Një video nga JOQ tregon se si Mihal Kokëdhima përplaset me disa turistë të cilët si duket kanë përdorur çadrat në pronësi të tij pa e paguar.

Dhe këtë herë, është dashur ndërhyrja e Policisë së Shtetit për të shuar konfliktin që në këtë rast, i kanë sekuestruar Kokëdhimës të gjitha çadrat dhe rrjetat.

Qytetarët u shprehen se pas sherrit është qetësuar dhe po bënte plazh si pushues i thjeshtë.

Rikujtojmë se për dhunën kundër turistëve rreth 2 vite më parë,  Mihal Kokëdhima, pronari i lokalit të ndërtuar pa leje në Porto Palermo të Himarës “Panorama” u dënua me një vit burg nga gjykata e Vlorës për akuzat e “kanosjes”, “dëmtime të tjera me dashje” dhe “shkatërrim prone”. /albeu.com/

 


Shtuar 23.08.2021 15:04