Rezultatet më të fundit në Tiranë, PS kryeson bindshëm, sa mandate ka PD dhe LSI (FOTO LAJM)

Po vijon normalisht numërimi në Tiranë. Sipas shifrave zyrtare të KQZ deri në 08:40 kryeson PS me 51.65% të votave e përkthyer në 19 mandate.

Ndërkohë, PD me ka marrë reth 36.64% e përkthyer në 13 mandate, ndësa LSi ka marrë reth 6.09% me 2 mandate.

PSD e mbyll me 1 mandat teksa ka marr 2.85% të votave. /albeu.com/

 

 

Shtuar 26.04.2021 08:47