Rama zbulon “prapaskenat” me Metën për Reformën në Drejtësi: Flota amerikane të vijë këtu, unë se votoj!

Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste në MCN me Ylli Rakipin ka zbuluar kohën kur Presidenti Meta nuk pranontë të votonte “Reformën në Drejtësi”.

Rama: Unë jam garancia që drejtësia nuk do të ripërmbyset. Sepse jam lideri i asaj partie që ka bërë reformën në drejtësi dhe ka riskuar rënien e qëverisë kur Ilir Meta thoshtë nga gjiri i Lalëzit.

“E shikon ti detin, flota e 6 amerikane të vijë këtu, ti vënë tytat drejt shtëpisë time, unë nuk e votoj.” Nëse votohet për ta nuk ka asnjë pengesë që drejtësia të hyjë në një proces degradimi. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 15.04.2021 21:46