Rama takon tre kampionet olimpike të Kosovës: Simbolet e reja të Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama, ka postuar një foto me tre kampionet olimpike nga Kosova, Majlinda Kelmendin, Nora Gjakovën dhe Distria Krasniqin.

Rama shkruan se tre vajzat mahnitëse të Kosovës janë dhe simbolet e reja të Forcave të Armatosura të Shqipërisë

“Me tre kampionet olimpike shqiptare, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, vajzat e mahnitshme të Kosovës dhe simbolet e reja të Forcave të Armatosura të Shqipërisë”, shkruan Rama.

Kujtojmë se tre kampionet olimpike kanë ngritur lart flamurin shqiptar dhe atë të Kosovës me arritjet e tyre./albeu.com