Rama nuk i ndahet Metës për Rinasin: Kam një lajm të keq për ty

Kryeministri Edi Rama, i është kundërpërgjigjur Presidentit Ilir Meta, ku shkruan:

“Ilir kam një lajm të keq për ty: Vaksinat vijnë sot dhe fluturimet rifillojnë normalisht nesër! Plani yt me Saliun për bllokimin e vaksinimit e rikthimin e Rrunpallës në prag të zgjedhjeve dështoi! Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon në skutat e OFL!” shkruan Rama.

Kujtojmë se ditën e djeshme kryeministri Edi Rama ka sulmuar presidentin Ilir Meta duke e quajtur atë një nxitës dhe shkaktar i bllokimit të fluturimeve në Rinas pas bllokimit nga kontrollorët. /albeu.com/


Shtuar 8.04.2021 13:13