Rama ndan videon: Nuk jemi në Zvicër apo Norvegji, por në Belsh

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në “Tiktok” një video ku shfaqet në një zonë ku me financimin e Fondit Shqiptar të Zhvillimit po merr formë një tjetër model i ri i ekoturizmit.

Rama ka krahasuar zonën me liqenet e Europës Qendrore dhe asaj Veriore.

“Përshëndetje, nuk jemi në liqenet e mrekullueshme të Europës Qendrore apo të asaj veriore, jemi në Belsh. Me një nga shumë liqenet e zonës ku vahzdojmë dhe japim shtysë një zhvillimi ndryshe, një zhvillimi të qëndrueshëm, një zhvillimi të bazuar te turizmi dhe ekoturizmi me projektet innovative të Fondit Shqiptar të Zhvillimit. Së shpejti jeni të mirëseardhur”, thotë Rama./albeu.com

@ediramatiktok##Zvicër? Jo ##Norvegji? Jo#B#elshBelsh♬ original sound – EdiRamaTikTok


Shtuar 30.10.2021 13:46