Rama flet për legalizimin e kanabisit: Nuk mund të presim më

Në kuadër të nismës për Kuvendim Popullor, Rama tha se një nga pyetjet do të jetë nëse janë pro legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore.

Rama tha se edhe ai deri në një moment ka qenë kundër, por tashmë ka kuptuar se është e nevojshme.

“Kultivimi dhe përpunimi i monitoruar  kanabisit për qëllime mjekësore, është sot një instrument që shumë vende e përdorin.

Sot ka ende njerëz që thonë ende nuk është kohë për të hyrë në këtë proces, e kam kundërshtuar dhe unë. Por nuk mund të presim më. Është një vendimmarrje që na duhet të kapërcejmë përtej kartonit, duhet të marrim opinion të shqiptarëve”, tha Rama./albeu.com


Shtuar 24.12.2021 13:03