Rakacolli: Kemi rritje infektimesh te të rinjtë dhe nxënësit

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në emisionin “Radari Informativ” ka folur për situatën e Covid-19 në Shqipëri.

Rakacolli tha se kohët e fundit ka një rritje infektimesh, kryeshisht te nxënësit dhe të rinjtë.

“Alarmante nuk është situata, por është rritur numri. Kemi një rritje të përqindjes që zënë infektimet e grupmoshave më të reja dhe të nxënësve të shkollave, kjo është deri diku normale dhe këtu duket dhe mungesa e vaksinimit”, tha Rakacolli./albeu.com


Shtuar 2.12.2021 20:52