Radhimë-Orikum pa drita nga moti i keq, bizneset ankohen se po u dëmtohet puna

Moti i paqëndrueshëm në Orikum dhe Radhimë ka shkaktuar mungesë të energjisë elektrike në këto zona.

Banorët dhe bizneset e Orikumit dhe Radhimës janë ankuar për këtë situatë.

Dhjetëra biznese në fushën e restoranteve ankohen se po u dëmtohet puna. Në një kohë që janë të rezervuar nga turistët nga trojet shqiptare, zona turistike nuk ka energji elektrike./albeu.com/


Shtuar 28.11.2021 16:02