Pse bajamet janë thelbësore në dietën tonë?

Të gjithë e dimë se bajamet janë të mira për shëndetin nëse konsumohen në sasi të moderuar. Ato janë të mira për shëndetin sepse:

Ato ulin kolesterolin “e keq”, forcojnë mbrojtjen e trupit pasi janë një burim i mirë I vitaminës E, mbrojnë shëndetin e zemrës dhe lehtësojnë humbjen e peshës.

Sa bajame duhen ngrënë në ditë?

Zakonisht rekomandohet që në dietën ditore të përfshini 40-50 gr./albeu.com

Shtuar 25.05.2021 09:05

Tags: