Protesta e “kokave të mëdha”, aktivistët kërkojnë vaksina për të gjithë

Ndërkohë që po mbahet samiti i G7 disa aktivistë kanë dalë në bregdet duke pozuar si udhëheqësit e vendeve më të fuqishme në botë dhe duke luftuar për një shiringë gjigante Covid-19 në një plazh në Cornëall.

Aleanca e Vaksinave të Popullit po bën thirrje për udhëheqësit botërorë që të ndajnë vaksinat e koronavirusit me vendet e varfëra.

Aktivistët kanë përdorur “koka të  mëdha” të Oxfam për të protestuar në Sëanpool Beach, pranë qendrës mediatike ndërkombëtare në Falmouth./albeu.com


Shtuar 11.06.2021 17:44