Pritja e afganëve në Shqipëri, Xhaçka takim me ambasadoren Yuri Kim

Qeveria shqiptare i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së SHBA-ve për strehuar afganët në Shqipëri, pas marrjes së kontrollit të Afganistanit nga talebanët.

Ndërsa sot pritet të mbërrijë grupi i parë i afganëve në vendin tonë, Ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka po zhvillon sot një takim me ambasadoren e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim.

Pritet që ambasadorja dhe ministrja të kenë një komunikim për mediat, ku do të japin më shumë detaje në lidhje me trehimin e afganëve./albeu.com


Shtuar 17.08.2021 12:01