Presidenti i klubit të Serie A ngre akuza: Arbitrin e sjellin të vrasë jugun

Benevento ka humbur një ndeshje të rëndësishme për mbijetesën ditën e sotme. Skuadra e drejtuar nga Inzaghi është mposhtur 1-3 nga Cagliari, duke mbetur kështu ende në zonën e ftohtë për rënien në Serie B.

Por kjo përballje është shoqëruar me polemika, teksa vetë presidenti i verdhekuqve është parë i acaruar në intervistën e dhënë për “Sky Sports”. I gjithë problemi i tij qendron te arbitri Mazzoleni, që sipas tij dërgohet vetëm për të vrarë ekipet nga jugu i Italisë.

“Unë nuk jam një president normal, unë jam Vigorito. Kurrë nuk kam thënë k**, por këtë herë disa gazetarë dhe Mazzoleni nuk i duhet të shikojnë më futboll. Ju duhet të tregoni imazhet, të golave ??të anuluar nga VAR-i që e shohin dhe nuk e vëzhgojnë, nuk dua të qëndroj këtu 20 minuta për të dëgjuar për diçka tjetër, për Superligën. Prekja është e lehtë, e njëjta prekje që i është dhënë Osimhen javën e kaluar sot nuk është penallti. Faullat janë faulle.

Ndonjëherë i kërkonim gjyqtarit të shkonte në VAR, ata na thanë se duhet të thirren. Prekja dhe magnituda e tij janë një vlerësim i gjyqtarit, tani ata e kanë pajisur VAR-in me sa e rëndë ishte prekja? Mazzoleni merret në VAR për të vrarë jugun, ata e bënë përsëri sot! Ky është një turp! Ata do të më dërgojnë ku të duan, madje nuk është e thënë se unë do të mbetem në futboll”, ka thënë Oreste Vigorito.


Shtuar 9.05.2021 22:18