Policia jep detaje për grabitjen e armatosur të makinës që transportonte paratë e bankave (FOTO+VIDEO)

Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak minutave në fshatin Parallovë e Novobërdës.

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Gjilanit ka njoftuar se është grabitur një veturë e një kompanie e cila transportonte paratë e bankave.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Ismet Hashani ka thënë se në grabitje ka pasur edhe gjuajtje me armë.

“Ju njoftojmë se më datën 18.11.2021, rreth orës 15:25, kemi pranuar një informate se në fshatin Parallovë, magjistralen Gjilan-Prishtinë, persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të një kombi i një kompanie, i cili ka qenë duke transportuar para të bankave.”, ka thënë ai.

Sipas tij Policia e Kosovës kanë dalë në vend të ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin.


Shtuar 18.11.2021 17:32