Po tentonin t’a rrëmbenin, 5-vjeçarja përplaset për vdekje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një vajzë vetëm pesë vjeç humbi jetën në Greqi, teksa tentojnë ta rrëmbejnë.

Mediat e huaja shkruajnë se vajza i shpëtoi vëmendjes së prindërve të tij, ndërsa po kthehej nga puna bujqësore dhe u mor me vete nga një makinë.

Ishte pak para orës dy e gjysmë të hënën pasdite kur prindërit po ktheheshin nga puna bujqësore dhe vajza e vogël që ishte me të u tërhoq zvarrë në rrethana të panjohura nga një makinë që po kalonte.

Aksidenti tragjik ndodhi në kryqëzimin e Moschoneri në Lechena me Rrugën e Vjetër Kombëtare.

Vajza e vogël u dërgua në Qendrën Shëndetësore Barda pa ndonjë dëmtim të jashtëm, ku, përkundër përpjekjeve të mjekëve, u konfirmua vdekja e saj. Shkaqet e mundshme, këputja e organeve. Drejtuesi i automjetit u arrestua dhe u dërgua në Stacionin Policor Andravida Kyllini.

 

 


Shtuar 10.05.2021 20:29