Plas sherri mes protestuesve dhe policisë para ndërtesës së Qeverisë (FOTO LAJM)

Protestuesit dhe Policia janë konfrontuar para objektit të Qeverisë, raporton Express.

Pasi Policia është zhvendosur pak, protestuesit kanë tentuar të vendosen në shakallët e objektit të Qeverisë.

“S’po muj me flejtë prej që thanë me shtrenjtu rrymën”, protestuesi shpërt…

Aktivisti Nol Nushi ka kërkuar që të lirohen shkallët e objektit për të mbajtur një fjalim. Por, një gjë e tillë s’është lejuar dhe ka ardhur deri te konfrontimi.

Protesta po mbahet kundër propozimit për shtrenjtimin e energjisë elektrike. /albeu.com/

Shtuar 29.01.2022 14:35