Plane për udhëtime? Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Kthjellimet mbeten prezent deri në mesditë në të gjithë territorin shqiptar, ku më të dukshme janë paraqitur në zonat bregdetare

Sipas MeteoAlb pasditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit por vranësira të shpeshta shfaqen në zonat malore por pa rrezikuar shira.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që mëngjesi të shënojë 4°C në zonat malore ndërsa mesdita ngjitet deri në 25°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.


Shtuar 21.11.2021 08:11