Plagoset rëndë me armë një gazetar i krimit në Holandë

Një gazetar i njohur i krimit në Holandë është plagosur rëdë me armë zjarri në një rrugë në msterdam. Policia thotë se Peter R de Vries thotë se ai u qëllua vetëm disa minuta pasi doli nga një emision televiziv ku ishte ftuar.

Ai është qëlluar në distancë të afërt me 5 plumba. de Vries, 64 vjeç, u godit edhe në kokë, raportojnë mediat lokale, transmeton albeu.com.

Në lidhje me këtë ngjarje policia ka arrestuar 3 persona të dyshuar. Dy u arrestuan në një makinë në autostradën e A4 në Leidschendam, dhe një i treti në Amsterdam./albeu.com


Shtuar 7.07.2021 08:53