Plagoset me thikë i riu në Kavajë, shoqërohet në komisariat autori i dyshuar

Një sherr mes dy të rinjve në Kavajë ka degraduar me përdorimin e thikës, ku për pasojë mbeti i plagosur një 28-vjeçar.

Pas ngjarjes, policia ka shoqëruar në Komisariat autorin e dyshuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 20:00, në lagjen nr. 3 Kavajë, dyshohet se gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi J. K., 34 vjeç, ka goditur me mjet prerës shtetasin L. Sh., 28 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Falë reagimit në kohë, shërbimet e Policisë identifikuan, kapën dhe shoqëruan në Komisariat autorin e dyshuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.


Shtuar 30.01.2024 21:43