Pësoi abort, 23-vjeçarja vishet si infermiere dhe tenton të rrëmbejë një fëmijë nga materniteti

Në gjendje të dëshpëruar, një 23-vjeçare u vesh si infermiere për të vjedhur një foshnjë në një spital pasi kishte pësuar abort.

Talita Meireles, 23 vjeç, nga Curtiba, Brazil, i tregoi burrit të saj që planifikonte të merrte një fëmijë tjetër dhe ta rriste atë si të tijën.

Ajo humbi në mënyrë tragjike foshnjën e saj në 27 qershor dhe vuante nga depresioni, sipas Parana.

E veshur si infermiere, ajo pranoi të merrte një fëmijë nga një nënë tjetër në repart dhe më pas u përpoq të largohej nga spitali me fëmijën në krahë.

Në video, gruaja e re i thotë oficerit të policisë me lot: “Kam humbur fëmijën tim. Unë thjesht nuk doja t’i tregoja familjes time. Nuk doja t’i tregoja askujt.”

“Unë me të vërtetë nuk e di se çfarë më ka ndodhur. Isha e dëshpëruar”.

E pyetur se ku ishte burri i saj, ajo tha se po udhëtonte dhe më pas shtoi: “Unë jam vetëm. Nuk kam askënd me vete. Nuk e di se çfarë më kaloi në kokë.”

Ajo tha se kishte humbur fëmijën e saj dy javë më parë dhe shtoi: “Shkova të shikoj fëmijët. Fillova t’i shikoj. Doja të merrja një në krahët e mi. Dhe pastaj gjithçka ndodhi. Unë nuk doja të bëj ndonjë gjë të keqe. ”

Ajo u tha oficerëve se hyri në kur stafi po ndërronte turnet.

Ajo më pas vuri re uniformën e një infermiereje në një dhomë zhveshjeje dhe e veshi në mënyrë që të shihte foshnjat.

Ajo gjeti një fëmijë me nënën e saj dhe i tha se duhej ta merrte për analiza.

Sidoqoftë, ajo u kap në minutën e fundit dhe stafi e mori foshnjën nga Talita dhe ia ktheu nënës para se të telefononte policinë, e cila mbërriti në vendngjarje dhe e pyeti.

Nuk u raportua nëse e dyshuara u mor në paraburgim, shkruan TheSun. /oranews

Shtuar 14.07.2021 22:55