Përshkallëzohet tubimi, protestuesit hedhin mollë dhe bojë të zezë në drejtim të bashkisë Tiranë

Pamjet që shihni tregojnë momentin kur protestuesit hedhin bojë të zezë dhe mollë në drejtim të bashkisë së Tiranës.

Opozita, por edhe qytetarë po protestojnë që prej orës 11:00 para bashkisë, pas arrestimeve të disa ish-zyrtarëve të këtij institucioni për abuzim me detyrën për dosjen ‘5D’.

Ata kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Veliaj.

Godina rrethohet me gardh metalik dhe efektivë policie.

9

Opozita zhvillon ditën e sotme, protestën e radhës para Bashkisë Tiranë për dosjen “5D”, ku drejtorë dhe ish-zyrtarë të u vendosën në pranga.

Godina e Bashkisë është rrethuar me gardh metalik dhe forca të shumta policie.