Përshëndet me dorë mediat, nis masa e sigurisë për Arsen Muskurtin: Vrau vëllain dhe kunatën në Tiranë (VIDEO)

Ka nisur pak minuta më parë seanca gjyqësore për Arsen Muskurtin, i cili vrau vëllanë e tij dhe kunatën me armë zjarri pak ditë më parë në zonën e Myslym Shyrit në Tiranë.

Autori vrau Alban dhe Nora Muskurtin brenda biznesit të tyre, pas konflikteve të vazhdueshme për pronat.

Ndaj Arsen Muskurtit rëndojnë dy akuza: “Vrasja në rrethana cilësuese” kundër dy ose më shumë personave dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”./albeu.com