Përmirësohet ndjeshëm situata e Covid në Kosovë, asnjë vdekje dhe vetëm një rast

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është regjistruar vetëm 1 rast me Covid-19 dhe asnjë vdekje.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjithashtu janë shëruar 42 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 156.936.

Numri aktual i rasteve aktive me COVID-19 në nivel vendi është 632./albeu.com


Shtuar 18.10.2021 15:16