Përmbyset dhe merr flakë furgoni, 6 viktima në Xhorxhia

Një furgon me 16 persona u përmbys dhe u përfshi nga flakët në një autostradë në Xhorxhia

, SHBA. Sipas policisë, të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur.

Kalimtarët i erdhën në ndihmë personave të përfshirë në aksident duke i nxjerrë nga furgoni që kishte marrë flakë.

Përplasja ndodhi rreth 35 milje (56 kilometra) në verilindje të qendrës së Atlantës.

Shtuar 27.04.2021 12:04