Përkeqësohet situata në Gjirokastër, zjarret i afrohen fshatit Arshi Lëngo (VIDEO)

Situata e zjarreve në Gjirokastër është përkeqësuar. Zjarret u janë afrur banesave të fshatit Arshi Lëngo.

Në vendngjarje kanë mbërritur tre mjete zjarrfikëse, Policia e Shtetit dhe forcat e armatosura.

Po punohet për neutralizimin e zjarreve dhe vënien nën kontroll të situatës./albeu.com


Shtuar 3.08.2021 16:28