Përfundon procesi i numërimit në Pogradec, PS fiton kundrejt opozitës

Ka përfunduar numërimi në qytetin e Pogradecit teksa PS është shpallur fituese.

Votuan reth 34.734 persona, ndërsa u shpallën 2810 vota të pavlefshme.

Partia Socialiste ka marrë 15699 vota, Partia Demokratike 12 509 vota dhe LSI 2718 vota. /albeu.com/

Shtuar 27.04.2021 09:43