Përfundon numërimi në Këshillin Kombëtar të PD, “berishistët” i thonë “lamtumirë” funksioneve drejtuese

Ka përfunduar numërimi i votave në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike për shkarkimin e disa eksponentëve të rëndësishëm nga postet drejtuese.

Numërimi çoi në shkarkimin e tyre nga pozitat që mbanin dhe nga roli i tyre si anëtar kryesie.

Ata u akuzuan se shkelën vendimin e kryesisë dhe organizuan struktura paralele që mbështetën nismën e Sali Berishës.

Sipas informacioneve, bëhet e ditur se në votim morën pjesën 257 anëtarë nga 479 që ka gjithsej Këshilli Kombëtar i PD-së.

Pro shkarkimit kanë votuar 251 anëtarë ndërsa vetëm 4 të tjerë janë kundër shkarkimit. Vota të pavlefshme janë shpallur vetëm 2.

Të shkarkuarit:

Kryetar i Këshillit Kombëtar: Edi Paloka

Anëtarë të kryesisë:

Flamur Noka

Aldo Bumçi

Gent Strazimiri

Albana Vokshi

Oerd Bylybashi

Si dhe sekretarët:

Ervin Minarolli

Ivi Kaso

Belind Kelliçi

Ledina Mandia/albeu.com/


Shtuar 12.12.2021 19:35