Përfundon numërimi në Himarë: PS fiton bindshëm, LSI vetëm 341 vota

Ka përfunduar numërimi i votave edhe në Bashkinë Himarë, ku sipas shifrave të publikuara nga KQZ fituese rezulton Partia Socialiste.

Konkretisht, PS ka fituar me 3447 vota, e ndjekur nga PD me  1854 vota dhe më pas LSI me  vetëm 341 vota.

Ndërkohë vijon numërimi në qarkun Vlorë dhe në qarqe të tjera të vendit.


Shtuar 27.04.2021 00:15