Përfshihet nga flakët pylli me pisha në Patos, banorët të shqetësuar për ullishtën

Nje vatër zjarri ka përfshirë këtë mbasdite pyllin me pisha në fshatin Gjorgoz bashkia Patos.

Zjarrefikësja Fier ndodhet në vendngjarje por për shkak të temperaturave të larta, erës që fryn dhe terreni i veshtirë po veshtireson punen e tyre.

Shkaku i rënies së zjarrit nuk dihet por rreth kësaj zone ka fermerë që kanë mbjelle bimë ulliri cka mund te shkaktojë jo vetem  dëm ekonomik por edhe mjedisor.

Shtuar 17.07.2021 17:23

Tags: ,