Pas Elbasanit, RENEA dhe policia spanjolle operacion “rrufe” edhe në Tiranë

Forcat RENEA në bashkëpunim me policinë spanjollë gjatë ditës sotme kanë bërë disa kontrolle të befasishme në disa qytete të vendit, ndërsa së fundmi mësohet se kanë zbarkuar në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë.

Sipas News24, kontrollet janë bërë në zonën e Liqenit të Thatë, ndërsa mësohet se disa persona janë shpalliur në kërkim.

Delegacioni i policisë dhe hetuesve spanjollë kanë zhvilluar takime me prokurorët e SPAK në kuadër të operacionit të tyre në vendin tonë./albeu.com