Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në Kosovë FOTO LAJM)

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Shtuar 29.04.2021 19:35

Tags: ,