Parashikimi i motit për ditën e mërkurë

Përshëndetje nga SHMU

Ditën e merkurë, moti parashikohet kryesisht i kthjellët, vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 ballë. Temperaturat parashikohen pa ndryshime ne vlerat minimale dhe rritje në vlerat e mësditës.

Më konkretisht në:

zonat malore 18°C deri në 34°C
zonat e ulëta 24°C deri në 39°C
zonat bregdetare 25°C deri në 36°C

Shtuar 22.06.2021 23:34