Parashikimi i motit për datën 29 nëntor 2022

 

Ditën e martë, sa i përket motit pritet të mbizotërojnë vranësirat dhe kthjellimet, ndërkohë që temperaturat tanimë nuk do t’i kalojnë 16 gradë celciues, e minimale do të shkojnë deri në -3.

Era do të fryjë në drejtim juglindje- verilindje e lehtë e mesatare në bregdet.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Pas të martës, pritet të ketë nisje të reshjeve, kryesisht në jug të vendit./albeu.com