Parashikimi i motit për datën 25 nëntor 2022

Në vend parashikohet të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të karakterit të çrregullt.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdet në orët e para të ditës.

Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -1 deri 12°C

në zonat e ulta 4 deri 17°C

në zona bregdetare 6 deri 19°C/albeu.com