Parashikimi i motit për datën 16 nëntor 2023

Për ditën e enjte mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore të thata dhe relativisht të ftohta me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira të pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetarë dhe lugina era fiton shpejtësi 10-12 m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 3 deri 13°C, në zonat e ulëta 6 deri 22°C dhe në zonat bregdetare 10 deri 22°C./albeu.com


Shtuar 16.11.2023 07:16