Parashikimi i motit për datën 11 qershor 2022

Vendi ynë parashikohet të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve fhr kalimeve të vranësirave, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat lindore.

Por orët në vijim i bëjnë vranësirat më të dukshme në territor, duke krijuar mundësi për reshje të pakta pjesërisht në zonat qendrore dhe lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatir vlerat ditore nga 11 gradë celsius deri në 30 gradë celsius./albeu.com