Parashikimi i motit 26 Maj 2024, reshje shiu dhe shtrëngata

Dita e sotme, do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me vranësira dhe reshje shiu.

Reshjet pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit, me intensitet të ulët deri mesatar.

Gjatë ditës reshjet e shiut, do të mbeten prezente të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatar.

Në intervale të shkurtra kohore reshjet e shiut, do të jenë në formën e shtrëngatave.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë, informon Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.


Shtuar 26.05.2024 07:35