Pamje spektakolare nga eklipsi i hënës në Portugali (VIDEO)

Porto e Portugalisë pa fillimin e eklipsit hënor të premten, me pamjet e xhiruara në qytet që tregonin ngjyrën e tij të kuqërremtë ndërsa kalonte nëpër qiell.

Pamjet e xhiruara nga banori i Portos, Daniel Folha tregojnë fillimin e eklipsit në mëngjes.

Amerika e Veriut konsiderohet ndër vendet më të mira në tokë për të parë eklipsin tre orë e gjysmë të gjatë, me shanse për ta parë atë të plotë nga Amerika Qendrore, raporton AP.

Hëna filloi kalimin e saj mbi hijen, duke bërë që ajo të errësohej papritmas dhe të reflektonte një nuancë të kuqërremtë në sipërfaqe.


Shtuar 19.11.2021 17:11