Pamje e pabesueshme: Shikoni si duket bebja në barkun e nënës (VIDEO)

Ja çfarë bën një fëmijë para lindjes. Shumë prindër në pritje pyesin se çfarë bën fëmija i tyre ndërsa është në bark.

Një fëmijë ndryshon shumë shpejt, kështu që ju mund të prisni gjëra të reja nga java në javë, shkrua albeu.com.

Pra, tashmë në javën e 16-të foshnja tashmë mund të pulsojë, dhe në javën e 24-të ju mund të ndjeni lemzën e tij për herë të parë.

Të gjitha këto mund t’i shihni në ekzaminimet ekografike, të cilat janë shumë të rëndësishme për të monitoruar rritjen dhe zhvillimin e fetusit. Megjithatë, ndërsa foshnja rritet gjithnjë e më shumë, hapësira e lirë në stomak zvogëlohet.

Duke lëvizur krahët dhe këmbët, foshnjat janë ende në stomak dhe tashmë kanë një orar të plotë me aktivitete të ndryshme. /albeu.com/

Shikoni si duket bebi dhe çfarë po bën gjithçka në bark:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Postpartum Belly (@postpartumbelly)