Operacioni masiv i SPAK, arrestohet kryetari i Bashkisë së Lushnjës

Arrestohet ga policia kryetari i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe.

Mësohet se Tushe është ndaluar në kuadër të një operacioni të organizuar nga Prokuroria e Posaccme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK).

Në kuadër të këtij operacioni janë ndaluar edhe 10 të tjerë.

Ky operacion vjen pas një hetimi disa mujor. Ndërkaq FNSH e RENEA po kryejnë kontrolle edhe në Kadastrën e Lushnjës.

Mësohet se personat e arrestuar janë vartës të Tushes dhe biznesmenë./albeu.com


Shtuar 6.07.2021 10:22