Rama shkërmoq LSI, kaq mandate çon Kryemadhi në Kuvend (FOTO LAJM)

Numërimi në të gjithë Shqipërinë po shkon drejt fundit.

Deri më tani janë numëruar 94.6% të votave, ose 4931 nga 5199 kuti në total.

PS del fituese me 74 mandate. PD ka siguruar 59 mandate, LSI 4 dhe PSD 3 mandate.

Vetëm 1 orë më parë Rama i mori LSI një mandat në Durrës duke siguruar mandatin e tij në listë, dhe lënë pa asnjë mandat në Kryemadhin. /albeu.com/

 

Shtuar 27.04.2021 02:04