Nuk e ftuan në festë, i riu ekzekuton të dashurën e 5 miqtë e tij

Një i riu ka vrarë të dashurën e tij dhe 5 persona të tjerë për motivin e pazakontë, pasi nuk e kishin ftuar në ditëlindje.

Autori, Teodoro Macias, vrau 6 persona pas konflikteve të nisura një javë më parë ku familjarët e vajzën kishin shfaqur shqetësime për sjelljen e tij xheloze.

Macia hyri në shtëpi në zonën 2800 të Preakness Way pak pas mesnatës të Dielën dhe qëlloi të dashurën e tij, 28-vjeçaren, Sandra Ibarra-Perez dhe pesë të tjerë. I dyshuari më pas vrau veten, sipas policisë. /albeu.com/

 


Shtuar 12.05.2021 17:01