“Nuk e di ça është kjo muzika këtu jashtë”, Rama: S’kemi paguar asnjë lekë për Malumën, unë se dija kush ishte

Kryeministri Edi Rama u shpreh se qeveria nuk ka paguar kokërr leku për koncertin e Malumës në Tiranë.

Komentet Rama i bëri gjatë fjëlës së tij “live” me qytetarët, teksa këngëtari me famë botërore Maluma po zhvillon koncert në sheshin “Nënë Tereza”.

Rama gjatë fjalës së tij u shpreh se nuk ka asnjë dijeni për muzikën që dëgjohej deri në zyrën e tij.

Ai theksoi se nuk është dhënë asnjë lekë nga buxheti shtetit dhe se këngëtarin e ka sjellë një kompani private.

“Unë se dija kush ishte Malumja…kështu Lume”-tha kryeministri.

“Po dëgjoj një muzikë këtu jashtë, nuk e dija ça është. Më thoni është Malumja. Nuk e dija ça ishte sot e mora vesh. Më shkruani se keni lekë për Malumën, nuk është paguar asnjë lekë, nga asnjë buxhet publik. Se pyeta dhe në bashki. E ka sjellë një kompani private. Unë se dija kush ishte Malumja…kështu Lume!”, shtoi Rama./albeu.com/


Shtuar 14.03.2022 21:26