Një viktimë nga COVID-19 në Kosovë, rriten frikshëm rastet e reja

Gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka regjistruar një vdekje nga COVID-19 dhe 221 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar gjithashtu se janë shëruar 21 persona.

“Në 24 orët e fundit janë dhënë 14.616 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 460.297 doza të vaksinës. Deri më sot 162.807 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Në total numri i rasteve aktive është 888”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë./albeu.com


Shtuar 4.08.2021 15:07