Një truk i thjeshtë para gjumit do t’i bëjë kaçurrelat tuaja të duken si nga një sallon (VIDEO)

Në rrjetet sociale mund të gjenim shumë truke dhe këshilla të zgjuara për kaçurrela flokësh.

Ky truk, i ndarë nga studentja e dizajnit të modës, Nicole Adalina, është më i lehti deri më tani dhe për këtë është bërë viral në një kohë shumë të shkurtër.

Disa betohen se frizurat e tyre janë më të mira tani sesa kur vizituan një sallon flokësh.

@nicole314159a better heatless curls tutorial:)♬ Surf – Mac Miller

Mjafton të lidhni flokët në një bisht dhe t’i ndani në katër pjesë. Rrokullisni çdo fije floku nga majat në majë të kokës dhe fiksoni në lëkurën e kokës me një karficë flokësh. Kështu që flini, pastaj hiqni bishtin në mëngjes.

Mjafton të krihni flokët në fund dhe të shihni se cili është efekti në videon më lart. /albeu.com/

Shtuar 29.06.2022 21:01