Një super formacion, ja yjet që u larguan nga Barça këtë sezon

Në vitin 2022, Barcelona hoqi qafe 19 lojtarë. Disa nga këta lojtarë tashmë kanë bërë pak zhurmë në ekipet e tyre të reja.

Shumë nga ish-lojtarët e Barçës janë lojtarë të talentuar që thjesht nuk i përshtateshin ideologjisë së Xavit. Nga lojtarët e larguar, ju mund të bëni një ekip të veçantë! Kjo është ajo që bëmë, shkruan albeu.com.

Skuadra e lojtarëve të Barcelonës që u larguan në vitin 2022

Duhet thënë se disa lojtarë nga kjo skuadër kanë ende shanse për t’u rikthyer te Barça, pasi kanë shkuar në klube të tjera në formë huazimi. Ezzalzuly, Desta, Langle, Niko dhe Trinkau, një ditë mund t’i shohim sërish me ngjyrat katalanase. /G.D albeu.com/

Shtuar 22.09.2022 21:51